Zasněžená velikonoční Praha

4. dubna 2015 v 13:48 | Inka |  Kronika Rover Cats
Po třech měsících se naše úžasná partička RoverCats opět sešla. A úspěšně jsme dorazily všechny! =^.^=


2.4.2015

Dnešní den jsme plánovaly bezmála dva týdny, a přesto všechny původní plány opět padly. Tentokrát to ovšem nebylo proto, že jsme všechny detaily domlouvaly den-dva předem, tentokrát za to mohlo počasí.
Původní plán byl vyrazit na výlet do nějaké lehce dostupné lokality. A jelikož holky neměly nejmenší představu, plánování zůstalo na mně. Ať jsem se sebevíce snažila je přesvědčit zamyslit se, neuspěla jsem. To ovšem neberte jako výčitku, stejně si všechno nejraději plánuji sama - připadá mi to nejjistější. O to víc po zkušenosti se Smíškem, kdy jsme nejprve nastoupili do špatného vlaku a poté přejeli zastávku. (Ale to patří do trochu jiné kroniky.)
Když jsem však ve středu odpoledne vyrazila na vlak do práce a kolem hlavy mi poletovaly sněhové vločky, pomalu mi začalo docházet, jak je absurdní v tomhle počasí plánovat výlet do přírody. (Ale kdo by v dubnu čekal sníh?) Tak jsme se tedy domluvili, že pouze pobudeme v Praze a užijeme si pár společných chvil.
Poslední detaily našeho setkání jsme domlouvaly po desáté hodině večerní, kdy jsem ještě kladla Wormy na srdce, aby nezaspala a nastoupila do správného metra. Trápily mě však menší obavy, že bych mohla zaspat především já. S tím časovým posunem to není příliš slavné.
Nakonec jsem to však nebyla ani já ani Wormy, kdo měl problém se vstáváním.
Hezky si sedím ve vláčku, zbývá pět minut, než budeme stavit v mé cílové stanici, a najednou pípá mobil. Rasty.
Nakonec zaspí ten, kdo vstává nejpozději. Nu což, stane se.
Sešly jsme se tedy s Wormuškou před východem z metra a zamířily pěkně po svých na Smíchov za Rasty a Snoe. (Vlastně až na druhý pokus, trochu dezorientovaná Wormy se pustila na opačnou stranu :D) Hezky jsme si to rázovaly přes Václavák a Karlák. Hezky přes přechod a…
"Ale my musíme doprava a přes most!" křičí najednou Wormely. Já už jsem však na druhé straně silnice a nějak se mi nechce vracet.
"Tak půjdeme přes další most," krčím jen vesele rameny a jdu dál doprovázena Wormušinými námitkami. Při další odbočce mě Wormy stejně strhla doprava a my se dostaly k řece.
"Rasty, už vidíme váš dům!" volá na moji pobídku Wormy Rasty. "Ale jsme na druhé straně řeky, přesně mezi mosty."
"Ne! Teď jsi to zkazila!" křičím na ni pro změnu já a ona se mě snaží dostat dál od telefonního sluchátka. Kolemjdoucí lidé po nás vrhají udivené pohledy a já se tedy omezím na uražené bručení. "Mohla být sranda."
Řeku jsme přešly po železničním mostě, kde jsme se také zastavily pořídit první snímky do našeho výletního fotoarchivu. Wormy naneštěstí zapomněla doma paměťovou kartu a mně kriticky začínaly docházet baterky. My jsme vážně dvojka k nezaplacení!
Po té dobrodružné cestě plné nástrah a nebezpečenství v podobě nečekaných odboček a projíždějících vlaků jsme konečně dorazily do cíle. Rasty na nás rozčarovaně hleděla otvírajíce nám vchodové dveře a vehementně se omlouvala, což jsme odbyly mávnutím ruky.
Snoe někde vyhrabala náhradní paměťovku a já si krapítek dobila baterčičky, načež jsme vyrazily vstříc velikonoční Praze. Samozřejmě jsme si cestou museli koupit něco sladkého k zakousnutí na posílení v boji se silnými poryvy větru.
K Petřínskému kopci to nebylo daleko. Před vstupem do zahrad jsme se rozdělily a stanovily sraz u Máchy (Wormy tvrdila, že trefí jen tam, a Rasty vymyslela jinou cestu). Wormy se Snoe náš pomyslný závod vyhrály.
Poté začalo sněžit a nám začala být opravdu zima, tak jsme se běžely schovat do OCNS, kde si Wormy v Tescu koupila halušky a my ostatní nějaké to pečivo k obědu. Hezky jsme si to spapkaly a běžely dělat blbosti na zdejší hřiště.
Zbytek dne uběhl celkem rychle.
Nakonec jsme se opět pěšky dopravily na Hlavák, kde jsem posadila Rasty a Snoe na vlak na Smíchov a Wormy zamířila do metra.
Z tohoto krásného dne jsem si kromě veselých zážitků odnesla také Bibli z levných knih a pořádnou rýmu s horečkou!

A poučení z dnešního dne?
Dubnovému počasí se za žádnou cenu nedá věřit, ale na Hlaváku vždycky seženete čaj ;)

Inka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama